Ładowanie indukcyjne aut elektrycznych?

Momentum Dynamics

W ostatnim czasie Volvo Cars poinformowało, że chce być liderem w autach elektrycznych nie tylko pod względem produkcji, ale też wygody rozwiązań w nich stosowanych.

Nie wszyscy lubią tankować swoje auta, a co dopiero podpinać je do stacji ładowania – zwłaszcza jak jest zimno lub pada śnieg/deszcz. Od dłuższego czasu trwają prace nad budową odcinków dróg, które indukcyjnie ładują pojazdy (Chiny) oraz w systemy ładowania indukcyjnego (jak telefony) zamontowane na parkingach.

Nawiększym problemem takich rozwiązań znowu są śnieg, deszcz, uszkodzenia mechaniczne czy ugotowany zwierzak pod maską pojazdu – jednak z wszystkim tym poradzili sobie spece z Momentum Dynamics.

Momentum Dynamics

Właśnie w tę firmę zainwestowało Volvo Group Venture Capital AB, co ogłosiło wczoraj. Momentum Dynamics to firmę z siedzibą w Filadelfii, która opracowuje systemy ładowania bezprzewodowego o dużej mocy. System działa dla wszystkich pojazdów, od samochodów do ciężarówek/autobusów i sprzętu ciężkiego. Główną zaletą tego systemu jest to, że potrafi przenosić więcej napięcia, niż aktualnie stosowane systemy kablowe, dając możliwość tzw. pięciominutowego ładowania, co otwiera nowe możliwości mobilności tych pojazdów. System jest tak zbudowany, że nie wytwarza energii cieplnej, co znacząco ogranicza zainteresowanie gryzoni i zwierząt naszym autem elektrycznym.

System będzie gotowy w przyszłym roku i wdrożony w Kalifornii.

Momentum Dynamics – ładowanie jutra